СПОРТ
  16/01/2019

  СП 2019: Очекуван пораз на Македонија од Шпанија, утре со Исланд за влез во втората рунда

  Македонија го доживеа вториот пораз на Светското првенство 2019, откако беше поразена од Шпанија во…
  МАКЕДОНИЈА
  14/01/2019

  Халкбанк ќе отвори своја осигурителна компанија

  По информацијата објавена од Македонската берза дека акциите на Нова Осигурување АД Скопје се продадоа…
  КУЛТУРА
  14/01/2019

  Среќна Стара Нова Година – Честит празник за многу години Василица!

  Денеска на 14 јануари православните верници го слават споменот на Свети Василиј Велики, а воедно…
  СПОРТ
  13/01/2019

  СП 2019: Македонија со мислите кон Хрватска го победи Бахраин за втора победа на ракометниот Мундијал

  Македонија го победи Бахраин со 28-23 во 2.коло на ракометниот Мундијал во групата Б што…
  ЗАНИМЛИВОСТИ
  13/01/2019

  Дознајте колку е гледан вашиот Инстаграм профил

  Социјалната мрежа „Инстаграм“ развива опција која ќе им покажува на корисниците колку пати во последните…
  МАГАЗИН
  07/01/2019

  Овој пејач минатата 2018 година заработи богатство од турнеите (видео)

  Британскиот пејач Ед Шaран во 2018 година заработи 380 милиони евра од својата турнеја, односно…
  МАКЕДОНИЈА
  07/01/2019

  Поларни температури во Македонија, каде беше најстудено утрово

  Поларни температури доста под нулата беа регистрирани утрово насекаде во Македонија. Најстудено било во Берово…
  ВИДЕА
  07/01/2019

  Ова се најдобрите 20 филмови во 2018 година кои вредат да се погледнат (видео)

  Помина и 2018 година со многу филмски остварувања и блокбастери кои ја одбележаа минатата година.…
  ЖИВОТ
  07/01/2019

  Исушете ги најбрзо мокрите чизми со овој неверојатен трик

  Секој од нас барем еднаш имал лошо искуство со мокри нозе бидејќи му пропуштиле чизмите,…
  ЗАНИМЛИВОСТИ
  07/01/2019

  Кога е најдоброто време за објави на Фејсбук, Инстаграм и Твитер?

  Доколку сакате да бидете забележани на Фејсбук и вашата објава да има многу коментари и…
   ВИДЕА
   07/01/2019

   Ова се најдобрите 20 филмови во 2018 година кои вредат да се погледнат (видео)

   Помина и 2018 година со многу филмски остварувања и блокбастери кои ја одбележаа минатата година. Ви ги претставуваме најдобрите 20…
   ВИДЕА
   24/09/2018

   Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

   Васил Гарванлиев момчето познато по детскиот евергрин Марионка, по речиси дваесет години се враќа на македонската музичка сцена со песната…
   ВИДЕА
   12/08/2018

   Нов видео спот за песната „Некој Друг“ од бендот Fiction

   Fiction е бенд оформен во јуни 2016та година од страна на Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара, пратечки вокали) и…
   ВИДЕА
   11/08/2018

   Доаѓа новото продолжение на Рамбо – Како се подготвува Сталоне на 72 години! (фото)

   Следната година ќе бидеме сведоци на уште еден филм од култниот серијал за осамениот волк Џон Рамбо. Едноставно главниот актер…
   ВИДЕА
   09/08/2018

   Тогаш и никогаш повеќе – Ова се најсмешните реклами на Роналдо и Меси (видео)

   Нема никакви дилеми дека Роналдо и Меси се двајцата најдобри фудбалери во светот во овој момент. Нивниот квалитет одамна е…
   ВИДЕА
   08/08/2018

   Ова се 10-те најдобри мотивациски филмови кои ќе ги размрдаат и најмрзливите (фото)

   Ова се веројатно најдобрите 10 холивудски остварувања во кои главна улога имаат мускулите и физичката издржливост и ја подигнуваат мотивацијата…
   ВИДЕА
   08/08/2018

   Вежбајте со ,,Баскет,, и имајте стомачни какви што од секогаш сте посакувале! (видео)

   Кога се споменуваат вежби за стомачи мускули, кошаркарската топка веројатно не е меѓу реквизитите за вежбање. Личниот тренер и уредник…
   ВИДЕА
   04/08/2018

   Големо невреме во Србија – Ниш најпогоден, се сруши бензиска! (видео+фото)

   Големо невреме беснее низ Балканот, а најпогодена беше повторно Србија и градовите Нови Сад и Ниш. Од силниот ветер во…

   cheap Ncs fjallraven backpack NCS European News Web cheap Ncs hydro flask Water bottle NCS NEWS web NCS European websites free sex movie cheap Ncs swissgear backpack Ncs National news cheap Ncs tumi backpack Asian sex video