Каде се снабдувате со овошје и зеленчук

На пазар
Во маркет
Во двете
34%
На пазар
21%
Во маркет
43%
Во двете
септемвриоктомври 2019ноември
понвтрсрдчетпетсабнед
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

КУРСНА ЛИСТА

Држава

Единица валута

Среден курс во денари

ЕМУ

EUR

61.4893

С А Д

USD

55.7423

В.Британија

GBP

69.8901

Швајцарија

CHF

55.9859

Шведска

SEK

5.666

Норвешка

NOK

6.1206

Земјоделски Пазарен Информативен Систем | Сите права се задржани | Copyright © 2018 UNET