Ваша препорака

Главни јадења

Палачинки меки како пена: Оваа финта треба да ја запишете

Вака подготвените палачинки може да се јадат и наредниот ден. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Tips & Tricks

Брзо и едноставно: Домашно средство за чистење на фуга и плочки

Со домашно ефикасно средство отстранете ги нечистотиите во кујната и купатилото. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Главни јадења

Одличен прилог: Печен компир со рузмарин

Вкусен прилог за секое јадење! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави […]

Главни јадења

Брзо и вкусно: Чипс од тиквици

Уживајте во неодоливи грицки од тивкици… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Брза торта за празници, слави и родендени – Бисквити, фил и чоколаден крем

Направете брза и вкусна торта погодна и за родендени. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Повеќе

Фарбање јајца со вино – На нив безброј ситни кристали

Офарбајте си велигденски јајца за Големиот празник Велигден со помош на црвено вино. Ви требаат јајца и 0,75 милилитри црвено квалитетно вино. Се става вино во шерпа и се ставаат јајцата. Заедно се варат, п по желба или веднаш извадете ги или нека преноќат во ладното вино, зависно од тоа […]

Главни јадења

Деликатес на денот: Крцкав компир „Ан-Mари”

Направете вкусен крцкав компир. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Повеќе

Ставете зелка во водата во која варите јајца – Ќе добиете силна боја без хемикалии

Офарбајте велигденски јајца со црвена зелка. Ви требаат јајца во количина по избор, црвена зелка, вода и оцет. Се вадат листови зелк колку што ќе процените дека е доволно за јајцата, во зависност од тоа колку силна боја сакате. Се варат јајцата во вода со оцет за да не пукнат, […]

Uncategorized, Повеќе

Вака ќе измерите точно путер – Ова се точни мерки во шолји

Кога има рецепти со мерки во шолји се случува да не знаеме колку да ставиме. Затоа шолјите ги претворивме во грамови за полесна и појасна подготовка.1 шолја путер е 227 грам ¼ шолји путер се 57 грама 1/3 шолји путер се 76 грама ½ шолји путер се 113 грама   […]

Предјадења

Гевреци полни сусам – Омилениот појадок од пекарите направете го дома

Направете вкусни гевреци со сусам. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство    

Предјадења

Мини уштипци како оревчиња – мали топчиња од кои домот ќе замириса

Направете вкусни мини уштипци. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство