29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019

Не се плаши да покаже црвен картон: Џулија е најзгодната италијанска судијка (ФОТО)

0
317

До пред неколку години судењето на фудбалските терени беше резервирано за мажите. Навреди од играчи и од трибини, како и 90 минутното трчање не беа резервирани за дамите. Но, во последно време тоа се промени и се повеќе девојки се на теренот.

Една од нив е Џулија Никастро која е најперспективната италијанска судијка. Џулија засега суди во пониските лиги, но нејзин сон е Серија А и делење на правдата на големиот Роналдо.

Да се надеваме дека сонот ќе и се оствари.

Коментирај

<\/scr"+"ipt>"); //]]>-->

Популарно