24/03/2019

Гран- при за Давид Санџакоски во Албанија

На гастрономскиот натпреварот Albanian chefs and cooks association- Shum Albanija, во соседната Албанија, Давид Санџакоски освои Гран при, (готвеше риба и бифтек), со што...

Здрави бомбици од само три состојки кои ги регулираат маснотиите во крвта

Ова е наједноставниот рецепт за десерт во облик на бомбици кој е стар повеќе од 6 илјади години и има само 3 состојки, поточно,...

Зошто е важно веганите да јадат кикирики?

Кикириките се многу калорична намирница, но истовремено и квалитетна и здрава. Затоа, јадете кикирики често, но во умерени количини (околу 30-50 грама излупени кикирики). Кикириките...

А еве и рецепт со урми кои е одличен за многу заболувања

Состојки: 5 урми 5 сливи 1 лажица мелен лен Приготвување и употреба: Ставете сė во блендер и измешајте па консумирајте го 12 дена пред секој оброк, а потоа направете...

Ако јадете 3 урми секој ден во текот на 1 недела….

Дали некогаш сте се прашале што ќе се случи ако почнете секојдневно да јадете по неколку урми? Доколку никогаш не сте ни каснале урма,...

Shopping European News Web 彩票开奖 Japan porn video free sex movie Asian sex video cheap swiss gear backpack 股票行情 Video porno 彩票计划