ВО ТЕК СЕ ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА

НАЈНОВИ АРАНЖМАНИ

АНТАЛИЈА 29. декември

АНТАЛИЈА СО АВИОН – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи.

НОВА ГОДИНА

од 329 еур / авио

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

БАРСЕЛОНА 30. декември

Барселона (каталонски и шпански: Barcelona) — главен и најнаселен град во автономната заедница Каталонија и втор по големина град во Шпанија, со население од 1.615 908 жители во 2008 година.  

НОВА ГОДИНА

469 еур / авио

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ПАРИЗ 30. декември

Париз (француски: Paris) е главен град на Франција, а воедно претставува и административен, политички, стопански, културен и образовно-научен центар на таа земја. 

НОВА ГОДИНА

4 ноќи / авион

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

РИМ 29. декември

Рим, главен град на Италија, град со две и пол илјадугодишна историја, град кој се смета за лулка на западната цивилизација, градот на седумте ридови, вечниот град...

НОВА ГОДИНА

439 еур / авио

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ЈУЖНА ИТАЛИЈА

Чудата на Јужна Италија Неапол - Помпеја - Капри – Соренто - Амалфи - Бари - Лече - Остуни – Матера - Алберобело

ПРОЛЕТ, ЛЕТО И ЕСЕН 2020

Од 649 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Букурешт – 10. октомври

Плоштадот е опколен со важни знаменитости: Кралската палата која денес е Национален Музеј на уметност, романскиот атенеум, кој е седиште на филхармонијата, Централната универзитетска библиотека, црвената црква Крецулеску ...

11. ОКТОМВРИ

ПРОМО 119 ЕУР

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

РИМ 07. ноември

Рим, главен град на Италија, град со две и пол илјадугодишна историја, град кој се смета за лулка на западната цивилизација, градот на седумте ридови, вечниот град...

ЕСЕН 2019

199 еур до 10. октомври

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Јордан – Одмор во Акаба со разглед на Петра

Одмор во Акаба Софија – Акаба – Петра – Акаба – Вади Рум – Акаба – Софија 5 дена / авион

ЗИМА / ПРОЛЕТ 2020 /

од 559 еур / авион

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Крстарење по Нил со Каиро и Александрија

ЕГИПЕТ – КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ + екскурзија до КАИРО и АЛЕКСАНДРИJA Софија – Хургада – Асуан – Храмот на Ком Омбо – Едфу – Луксор – Каиро – Александриja – Каиро – Софија / 8 дена / автобус, авион и брод

ЕСЕН 2019 /

569 еур / 7 ноќи / авион

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SALE

ГРУЗИЈА

Историјата на Грузија започнува уште со старите кралства Колчис и Кавкаска Иберија и таа е една од првите држави која го прифатила христијанството во 4. век. Својата најголема економска и политичка моќ Грузија ја стекнала ...

ЕСЕН 2019 /

532 еур / 4 ноќи / авион

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel