Breaking News

  Вести

  Ина Многуфина се огласи за загадувањето на Прилеп

      Ина Многуфина се огласи за загадувањето на Прилеп

  „Де бе прилепчани ќе се отруете само Скопје да не е прво место у свет, ц ц ц љубоморство“ напиша Ина Многуфина на својот фејсбук профил.

  Read Full Article

  Мицкоски до Заев: Да не се крие во Германија, нека дојде и нека распише избори

      Мицкоски до Заев: Да не се крие во Германија, нека дојде и нека распише избори

  Во интервју на Христијан Мицкоски за Press24, на прашањето „Барате ли избори за да не ги добиете?“ Мицкоски одговара: ВМРО-ДПМНЕ бара избори, заедно со претседателските. Ги бараме веднаш, избори на

  Read Full Article

  Студен и тмурен ден пред нас, следува нова промена на времето, ова се температурите денес

      Студен и тмурен ден пред нас, следува нова промена на времето, ова се температурите денес

  Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд претпладне, а на планините ќе врне повремен снег. По одделни котлини ќе има појава на магла и ќе

  Read Full Article

  Видео од „топлиот“ пречек на Отец Пимен во Швајцарија

    Видео од „топлиот“ пречек на Отец Пимен во Швајцарија

  На фејсбук се појави видео од Женева, Швајцарија каде македонците го пречекуваат Отец Пимен како излегува од црквата. Погледнете го

  Read Full Article

  Каракамишева го сподели статусот поради кој ја гони Обвинителството и полицијата

    Каракамишева го сподели статусот поради кој ја гони Обвинителството и полицијата

  Ова е статусот поради кој Хелсиншки комитет ми поднесе кривична пријава по чл.319 од КЗ “Предизвикување омраза,раздор или нетрпеливост врз

  Read Full Article

  Порака од Класната во врска со случајот за Ченто

    Порака од Класната во врска со случајот за Ченто

  Јане Ченто утрово е преместен во друга ќелија наводно ,,од безбедносни причини,,. Јане не знае со кого ќе се дружи

  Read Full Article

  Видео: Фрлање на Светиот крст во Охридско Езеро – Водици 2019 Охрид

    Видео: Фрлање на Светиот крст во Охридско Езеро – Водици 2019 Охрид

  Како и претходните две години така и оваа 2019 година, 2sstudio овозможи видео пренос во живо од Водици 2019 година

  Read Full Article

  Едно од најстудените утра во Македонија, измерени -16 степени, мрзне Македонија

    Едно од најстудените утра во Македонија, измерени -16 степени, мрзне Македонија

  Ова се температурите утрово низ Македонија. Надвор кочан ладно.

  Read Full Article
  ЗАБАВА
  Црна Хроника
  cheap Ncs gymshark Yoga clothing cheap Ncs yeti cup cheap Ncs fjallraven backpack Asian sex video NCS European News Web cheap Ncs off white Sportswear cheap Ncs hydro flask Water bottle free sex video NCS NEWS web Ncs National news