Иџе се враќа на европските патеки

Иџе се враќа на европските патеки

  Игор Стефановски Иџе со својот Hyundai i30 N годинава ќе вози неколку трки од TCR Italy серијата со што најуспешниот наш тркач и службено се враќа на натпреварувачките патеки. Автомобилскиот спорт е ужасно скапа активност. Поготово кога ќе се ...

BMW 1 Series: Погон напред

BMW 1 Series: Погон напред

  Третата генерација на „кецот“ која доаѓа со погон на предната оска прави вистинска револуција во пристапот на BMW. Конечно, и патниците на задната оска ќе добијат малку почит. На крајот и BMW се префрла на преден погон. Новата, трета по ред ге...

Возилата добиваат налепница во боја – шминка или ефикасна мерка?

Возилата добиваат налепница во боја – шминка или ефикасна мерка?

  Предлог Законот за возила предвидува обележување на возилата според нивото на загадување со налепници во зелена, жолта и црвена боја. Во иднина возилата ќе бидат бележани со налепници во боја. Тоа, едноставно кажано, значи дека ако ви е закачена црвена налепница, во одредени општини каде воздухот е загаден, нема да смеете да управувате со во...

Ferrari SF90 Stradale: Најсилниот патнички Ferrari има 1.000 КС (видео)

Ferrari SF90 Stradale: Најсилниот патнички Ferrari има 1.000 КС (видео)

  Наследникот на LaFerrari е хибрид со системска силина од илјада коњи и неверојатни перформанси. Ferrari SF90 Stradale беше долго најавуван како најсилниот патен болид на Ferrari во историјата. Долгото чекање воопшто не беше пречка за воодушевувачки пречек. Конечно, со ознаката SF90 Stradale доаѓа хибриден хипер спортист со системска силина о...

Suzuki Jimny „на јаже“ со Mercedes AMG G63

Suzuki Jimny „на јаже“ со Mercedes AMG G63

  Што ќе се случи кога ќе се стават на „јаже“ еден спортив друг малиот јапонец со горостасниот германец. Резулатат е горе-долу (не) очекуван! Дали мал јапонски теренец може да си ја измери силината со постар но сериозно набилдан германец? Јасно, говориме за светскиот хит Suzuki Jimny и и опеаниот теренец Mercedes AMG G63. Освен очигледната раз...

Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?

klima, energi Womens Sport Shoes Online Shop Baseball Køb Adidas Ncs BLACK FRIDAY NCS Shopping DEALS. cheap hydro flask Dynamo, Kiev cheap tumi backpack free sex video cheap anello backpack