... во постојан чекор со современите технологии

  Побарајте не: +389 34 327 123,

Запознајте се со ПЕЛИНГС

 • Зошто Пелингс?

  Затоа што веќе 20 години успешно опстојуваме и растеме заедно со нашите клиенти...

 • Што нудиме?

  Комплетни и веќе докажани ИТ решенија, согласно вашите потреби и буџет...

 • Наши клиенти?

  Спремни сме да им понудиме решенија и на помалите фирми, но и на големи корпорации...

 • Цена?

  Цените на производите и услугите се дефинитивно најконкурентни на пазарот...

Последни новости

Пелингс и Нинекс посилни заедно

Пелингс и Нинекс посилни заедно

27 Октомври 2018

Нашата цел и визија отсекогаш била да им овозможиме на нашите клиенти највисок квалитет на услугите кои ги нудиме. Особено задоволство ни претставува тоа што во оваа индустрија во нашиот...

Пелингс стана партнер на Даталаб

Пелингс стана партнер на Даталаб

27 Август 2015

Чест и задоволство ни е да ве известиме дека Пелингс стана официјален партнер на компанијата Даталаб Македонија. Преку оваа соработка Пелингс во својата понуда на софтверски производи го вклучи и...

Големо намалување на цените на фискалните каси

Големо намалување на цените на фискалните каси

09 Декември 2014

Она што сите оние кои се засегнати со набавката на нови фискални каси одамна го бараа, големо, неверојатно намалување на цените на фискалните каси. Сите каси кои се дел од...

Нови фискални каси

Нови фискални каси

03 Ноември 2014

ДТУ Пелингс стана овластен дистрибутер на фискалните каси на Дуна Компјутери. Овие каси комплетно ги задоволуваат законските прописи од Законот за ДДВ и во истите се вградени потребните GPRS компоненти....

Читачи на здравствена картичка

Читачи на здравствена картичка

22 Декември 2013

Следејќи ги современите промени во здравствениот систем во нашата земја, ги известуваме нашите ценети деловни пријатели и сите кои имаат потреба од читачи на ЕЗК (електронска здравствена картичка), дека располагаме...

Продажба на смартфони

Продажба на смартфони

24 Септември 2013

Горди сме да ве известиме дека Пелингс компјутери започна со продажба на таканаречените популарни паметни телефони од различни брендови по ултра поволни цени.

«
»

Интересни статистики

После повеќе од 15 години успешна работа еве како изгледа нашето работење:

Самостојно реализирани ИТ решенија

98%

Клиенти кои соработувале со нас повеќе од 2 пати

86%

Успешно реализирани поправки на ИТ опрема

93%

Клиенти и партнери кои не препорачуваат на други

96%

Неколку факти за нас

 • Се што ви треба од ИТ +

  Било да станува збор за компјутер, лаптоп, таблет или друг тип на компјутерска опрема, може да го најдете кај нас. Сето тоа го дополнуваме со големата понуда на софтвер, од Windows оперативните системи, до софтверски решенија развиени специјално за вашите потреби.
 • Искусен тим +

  Тимот кој стои позади името ПЕЛИНГС претставува збир од луѓе со големо искуство во развој на софтвер, продажба ИТ опрема, поправки и инсталации. Тоа е уште една причина повеќе зошто да ја одберете нашата компанија!
 • Продажба на Anhoch системи +

  ПЕЛИНГС е официјален застапник и дистрибутер на Anhoch системите Goliath и Pixio. Овие системи може да ги купите кај нас по добро познатите цени и услови!
 • Стотици задоволни клиенти +

  Бројот на клиенти кој соработуваат со нас и ги бараат нашите услуги и производи секојдневно се зголемува. Проверете зошто ПЕЛИНГС е една од најпопуларните ИТ компании во регионот!
 • 1

Брендови


 • Brands    Brands    Brands    Brands

 • Brands    Brands    Brands    Brands

 • Brands    Brands    Brands    Brands

 • Brands    Brands    Brands    Brands

 • Brands    Brands    Brands    Brands

 • Brands    Brands    Brands    Brands


Кои сме ние?

Пелингс

Пелингс е компанија специјали-зирана за развој и продажба на софтвер и хардвер.

Имаме повеќе од 15 години искуство и стручен тим зад нашето име.

Дозволете ни да ви помогнеме во растот на вашата компанија со нашите решенија!

Последни новости

Дајте ни лајк

Контакт

 Струмица, Македонија

 ул. "Младинска" 146

 +389 34 327 123

 +389 34 330 525

 [email protected]

Контактирајте не!