0 0

Андре Риу – за прв пат во живо во Македонија на 6 јуни!

Светската ѕвезда Андре Риу (André Rieu) еден од најпопуларните интернационални музичари, прославен како современиот „крал на валцерот“ од Мексико до Австралија,  на 6-ти јуни ќе настапи во живо во Арена „Борис Трајковски“ во Скопје со неговото бомбастично сценско шоу во рамки на неговата светска турнеја за 2019-та година. Концертите на Андре Риу се огномет од емоции. На […]

0 0

Брајан Адамс со нова песна и нов албум

Брајан Адамс објави песна со наслов „Shine A Light”, која е најава за истоимениот студиски албум, на кој соработува со Ед Ширан. 14-тиот студиски албум на 59-годишниот музичар ќе биде пуштен во продажба на 1 март, истиот има 12 нови песни, а меѓу нив е и неговиот дует со Џенифер Лопез. Во меѓувреме, за февруари […]

0 0

Тони Цетински добитник на наградата “Оливер Драгојевиќ” за најдобар пејач!

Новата 2019 година за Тони Цетински започна со награда за најдобар пејач која го носи името на легендарниот Оливер Драгојевиќ. Споменатата награда се доделува од 1992, а од 2016 после смртта на Оливер Драгојевиќ, го носи неговото име. Тони беше посебно возбуден со фактот, дека наградата го носи името на големиот Оливер Драгојевиќ, а му припадна токму нему, […]
 • Chart track

  1

  Љубов

  Гуру Харе&Тамара

 • Chart track

  2

  Кога би знаела се

  ДНК

 • Chart track

  3

  Куршлус

  Игор Џамбазов&Глумци

 • Chart track

  4

  Дај ми да пијам

  Марлон Брандо

 • Chart track

  5

  Не сум твој тип

  Дупер

Цела топ листа


 • Chart track

  1

  Рекао си

  Нина Бадриќ

 • Chart track

  2

  Овај Град

  Миа Димшиќ

 • Chart track

  3

  Берлин

  Црвена јабука

 • Chart track

  4

  Вино Тинто

  Горан Бреговиќ feat Бебе

 • Chart track

  5

  Откуд ти право

  Парни Ваљак

Цела топ листа[There are no radio stations in the database]

cheap hydro flask Water bottle Asian sex video cheap fjallraven backpack European websites cheap gymshark Yoga clothing free sex video cheap off white Sportswear cheap anello backpack cheap tumi backpack cheap yeti cup