• cat-img
  1. Aксесоари ( 45 )
 • cat-img
  1. Романси ( 85 )
 • cat-img
  2. Трилери ( 42 )
 • cat-img
  3. Мистерии ( 21 )
 • cat-img
  4. Драми ( 53 )
 • cat-img
  5. Историски ( 15 )
 • cat-img
  6. Чик Лит ( 32 )
 • cat-img
  7. Еротски ( 17 )
 • cat-img
  8. За млади (Young Adult) ( 28 )
 • cat-img
  9. На попуст ( 7 )
НАЈНОВО ОД САКАМ КНИГИ
kapa2
Купи
kapa1
Купи
c4
Купи
c3
Купи
c2
Купи
ersr
Купи
Изгубеното писмо
Купи
Во подготовка за саемот на книга!
Изгубеното писмо
Купи
Немата пациентка
Купи
Верити
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Верити од: Колин Хувер
Маријана
Купи
Paketot
Купи
Изгубените девојки во Париз
Купи
Тајни на летната ноќ
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Тајни на летната ноќ од: Лиса Клејпас
НАЈЧИТАНИ РОМАНСИ
Najslatkoto nesto.cdr
Купи
Тајната колиба на плажата
Купи
5 out of 5 based on 2 customer ratings
Тајната колиба на плажата од: Сара Џио
LIGHT FINAL.cdr
Купи
violet-iv
Купи
4.25 out of 5 based on 4 customer ratings
Темјанушки во март од: Сара Џио
Тајната сопруга
Купи
5 out of 5 based on 4 customer ratings
Тајната сопруга од: Џил Пол
Зима со мирис на капини
Купи
5 out of 5 based on 8 customer ratings
Зима со мирис на капини од: Сара Џио
tocka-nova
Купи
4.71 out of 5 based on 7 customer ratings
Точка на кулминација од: Памела Клер
Александар Николовски Александар Читател & фан
" Мислам дека никогаш немаше да ги прочитам сите овие толку добри книги што ги прочитав буквално во еден здив ако не се појавеше оваа издавачка куќа за која имам само пофални зборови во секој поглед уште од првата издадена книга па до денес... Само продолжете така... "
Елица Ј. Георгиевски Елица Читател & фан
" Сакам книги е издавачка куќа која го следи трендот на книгите - секогаш со нови и феноменални изданија, преводи на нови книги по многу прифатливи цени и книги за сите возрасти и од сите жарнови. Со еден збор БРИЛИЈАНТНИ! "
Љубица Јовановска Љубица Читател & фан
" Книгите се љубов, љубовта е вечна, вечноста е илјадници страници издадени... тоа е најдоброто, а кога сме кај најдоброто мислам на издавачката куќа Сакам книги... "
Гордана Јанеска Николовска Гордана Читател & фан
" Имам прочитано многу книги од оваа издавачка куќа и секоја заслужувала да биде прочитана. Одлична селекција на наслови, за да ги добиеме најдобрите и оние кои вредат да бидат прочитани. Вчера ја дочитав "Ова завршува со нас", прекрасна, поучна и интересна за читање... "
Марија Н. Марија Н Читател & фан
" Дефинитивно најдобра издавачка куќа, а воедно ги имате и најубавите изданија. Има одличен избор на книги со одличен превод. Секој ден со понекоја книга во раце од Сакам книги и денот е вистинско уживање! "
Илинка Цекова Илинка Читател & фан
" Со изданијата на Сакам книги се навлеков не само на читање, туку и на купување книги. Нема утка, одличен избор, превод, корици, цени.... Ги имам 90% од нивните изданија. Продолжете со исто темпо, а јас со нетрпение ќе чекам нови книги од вас. "
Билјана Стојановска Билјана Читател & фан
" Прекрасен избор на книги; многу добар превод и лектура, вистинско уживање! Со Сакам Книги нема промашување! "
Популарни автори
 • alex michaelides

  Алекс Мајклидис

 • Лиса Клејпас

  Лиса Клејпас

 • Пам Џеноф

  Пам Џеноф

 • Софи Кинсела

  Софи Кинсела

 • AJ Finn

  А.Џ. Фин

 • Сара Џио

  Сара Џио

 • ЏП Дилејни

  Џ.П Дилејни

 • suzan-elizabeth-phillips

  Сузан Е. Филипс

 • Шерон Болтон

  Шерон Болтон

 • Џули Џејмс

  Џули Џејмс

Портал СК

Портал Сакам Книги

Достава низ цела Македонија
Најнови светски хитови
Пристапни цени
Вашите омилени автори

Сакаш новости на мејл?

srekjanew

Tennessee Titans Jerseys FTU, FACTUM BOOKS cheap anello backpack dgivning samt Køb Adidas Ncs Japan porn video Dinamo-Minsk cheap yeti cups Air Max Outlet Online Italia Texas Rangers Team Pro Shop