СЕ БАРА ПОДДРШКА ОД ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ ЗА ЗАМЕНА НА СТАРИОТ СО НОВ СКИ-ЛИФТ

67_big

Малите но значајни содржини кои во пресрет на тековната зимска сезона се направени на Спортско-рекреативниот центар Пониква, суштински ги подобрија условите за посетителите-љубители на убавините што ги нуди планинскиот амбиент. Меѓутоа, задоволството на туристите во тековната ски-сезона го ограничуваат дотраените ски лифтови на патеките еден и три. Ако „единицата“ како-така функционираше, „тројката“ повеќе беше неупотреблива. Поради ваквата состојба, а со ... Повеќе »

СО 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОПШТИНА ВИНИЦА РАЗДОЛЖУВА 21 ФИРМА

Sequence 01.Still002

Советот на Општина Виница на денешната седница донесе одлука за раздолжување кон дел од доверителите со средствата добиени од Министерството за финансии во висина од 20.милиони денари. Инаку, на оваа одлука и претходеше јавен повик од страна на Општината и потпишување конкретни договори со доверителите, кои го искористија правото да ги пријават своите побарувања и да преговараат за истите. Најголема ... Повеќе »

СОБИРАЊЕТО И ИСКОРИСТУВАЊЕТО НА СЛАМАТА ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО СУБВЕНЦИИТЕ

Sequence 01.Still001

На денешната седница на Советот на Општината, на советничко прашање околу проблемот со палењето на сламата и стрништата и загадувањето што се предизвикува, градоначалникот Николчо Илијев најави интересно решение кое со реализацијата можа да донесе повеќе ефекти. Иако засега се работи само за идеи околу кои се разговара, во суштина намерата е сламата што останува по жетвата на оризот да ... Повеќе »

Гимнастичарот Стојан Анастасов ја доби стипендијата за спортист-спортска надеж на Кочани

Gimnastika (Copy)

Комисијата за доделување на стипендијата на спортист-спортска надеж на Кочани донесе одлука, Стојан Анастасов, член на Клубот за гимнастички спортови „Кочани“ да биде корисник на финансиската поддршка од Општина Кочани за остварени спортски резултати во 2018 година. Гимнастичарот Анастасов, според бодовите е прв на ранг-листата од тројцата пријавени кандидати за спортската стипендија. Во 2018 година Анастасов има освоено повеќе значајни ... Повеќе »

Форум за рурален развој во Кочани – дел од кампањата за прогласување заштитено подрачје на Осогово

DSC_0338 (Copy)

В сабота, на 23 февруари 2019 година, со почеток во 10 ч., во фоајето на Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани, во рамките на Програмата за зачувување на природата во Македонија – фаза 2, проект на Швајцарската агенција за развој и соработка, ќе се одржи Форум за рурален развој. Форумот претставува дел од кампањата за заштитено подрачје на Осогово ... Повеќе »

УСПЕШНО РЕАЛИЗИРАНА ЗИМСКАТА СТРМНА ТРКА „ЧУПИНО ВЕРТИКАЛ“

DSC_7720

5000 – 5500 метри со висинска разлика од 1030 метри , трчање низ карпест предел, букова шума , тврд снег во должина од 1,5 км, тежок предизвик за 50-на маратонци од Македонија Бугаријаи Белгија, кои вчера од центарот на Блатец ја поставија новата спортска релација Чупино Вертикал. Стартуваа од центарот на Блатец од 720 метри н.в. каде претходно со сите ... Повеќе »

НОВА УРЕДБА ЗА ПОКВАЛИТЕТНА ПОДДРШКА НА ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ

Sequence 01.Still001

Деновиве во службен весник на РМ е објавена новата уредба за прописи и критериуми за директни плаќања, за максималните износи како и за корисниците кои можат да ги добијат. Раководителот на Подрачната единица за земјоделство, шумарство и водостопанство, Горан Миладинов во изјава за Телевизија Кочани ги соопшти најбитните елементи од уредбата и можностите што им стојат на располагање на земјоделците ... Повеќе »

Со присуство на 21 делегат одржано годишното отчетно собрание на ОФС Кочани

Angela za ofs.Still001

Во услови на сеуште нерасчистени односи помеѓу претходното и актуелното раководство на ОФС Кочани, синоќа во Конгресната сала на Комплексот Амор се одржа редовното годишно генерално собрание под раководство на застапникот и претседател на УО Љубчо Георгиевски. Во работата на Собранието, покрај 21 делегат,  учествуваа двајца претставници на ФФМм Владимир Гашевски и Лазар Ракиџиев. Со оглед на турбуленциите околу промената ... Повеќе »

Поврзете се со нашиот канал

Find us on Facebook

Пријатели

Архива на материјали

February 2019
M T W T F S S
« Jan    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  


पॉर्न विडियो Asian sex video cheap hydro flask cheap swiss gear backpack Japan porn video Shopping cheap yeti cups ポルノ映画 News free sex video