Агенда.мк

контент агрегатор

Гвардиола нема да се врати во Баерн

А1он Ное 18, 2019 0

Агентот на Пеп Гвардиола, тврди дека неговиот клиент нема намера да се врати на клупата на Баерн Минхен. По ослободувањето на Нико Ковач, најтрофејниот клуб во Германија нема постојан тренер, и се шпекулира дека е можно баварците да се... Читај понатаму

Костадинов: Да го заокружиме циклусот со победа

Најнови вести Ное 18, 2019 0

Македонската фудбалска репрезентација утревечер во 20.45ч го игра последниот квалификациски дуел за ЕП.  На... Читај понатаму

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонгконг

А1он Ное 18, 2019 0

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонгконг се развиваат во... Читај понатаму

Доделени 20 стипендии ,,Борис Трајковски‘‘ за магистерски студии на Шефилд Сити Колеџ во Солун

Најнови вести Ное 18, 2019 0

Шведската шефица на дипломатијата Ан Линде во посета на земјава Тимоние: Ги очекуваме реакциите... Читај понатаму

Јоурова: Секторот правосудство да биде пополнет со професионалци, за кои ќе нема сомнеж

Најнови вести Ное 18, 2019 0

Од гледна точка на Европската комисија, нема сомнеж за европските перспективи на Западен Балкан.... Читај понатаму
Костадинов: Да го заокружиме циклусот со победа
Македонската фудбалска репрезентација утревечер во 20.45ч го игра последниот квалификациски дуел за ЕП.  На Арената Тоше Проески гостува селекцијата...
Гвардиола нема да се врати во Баерн
Агентот на Пеп Гвардиола, тврди дека неговиот клиент нема намера да се врати на клупата на Баерн Минхен. По...
Позитивна првична оценка од СЕП за нон-пејперот, но и дилеми
Македонија Седумте области во нон-пејперот на Франција според вицепремиерот Бујар Османи содржат седум позитивни работи за земјава, но и...
Од утре започнува вакцинација против сезонски грип
Од утре започнува вакцинација против сезонски грип со комерцијални вакцини кои се наплаќаат по цена од 650 денари. Дополнително...
„НАТО се распаѓа и тоа го чекам со раширени раце“
Германскиот парламентарец Александер Ној се согласи со изјавата на претседателот Макрон за кризата на НАТО, додавајќи дека распаѓањето на...
ФРОДЕМ: Целта е демократизација на ВМРО-ДПМНЕ и обединување на десницата
ФРОДЕМ: Целта е демократизација на ВМРО-ДПМНЕ и обединување на десницата – Стандард МК error: Крадењето авторски текстови е казниво...
Тесла добива нов конкурент на американскиот пазар
Мустанг е доволно моќен , така што може да постои како самостоен бренд . Тоа е најпродаваниот спортски автомобил...
BMW Серија 7 доаѓа со електрифициран погон
На приколка, заедно со други BMW модели, автомобилот кој најверојатно ќе се вика i7, има налепница „Electric Test Vehicle“...
По масовната сеча, нови јапонски цреши на „Максим Горки“
Откако пред три дена, една од најубавите скопски улици „Максим Горки“ остана без поголемиот дел од јапонските цреши, денеска...
Луксузот на Новак Ѓоковиќ во Мајами  (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена во 2017 година купиле луксузен стан во Мајами што ги...
Заврши Dance OFF 2019 со над 2.700 учесници од 17 држави
Скопје викендот беше домаќин на најзабавниот и најинтересен меѓународен натпревар во танцување, Dance OFF. Истиот беше организиран во А1...
(Видео) Фудбалери го тепаа својот голман по поразот на пенали
Фудбалерите на Коринтијанс на возраст до 20 години го тепаа својот голман, по поразот во пенал-серијата против тимот на...