Eesti mängijate tulemused Euroopa karikaetapilt Rootsis

Rootsis, Lundis toimunud Euroopa karikaetapil RSL Swedish Open 2019 jäi Eesti mängijate parimaks tulemuseks Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneri meespaarismängus väljavõideldud veerandfinaali koht.

Veerandfinaalis kaotasid Kaljurand ja Käsner esimese paigutusega Taani paarile Mathias Bay-Smidt – Lasse Mölhede 18-21; 11-21, kes hiljem astusid ka poodiumi kõrgeimale astmele.

Meesüksikmängu kvalifikatsiooni esimeses ringis võitis Karl Kert taanlast Jesper Tofti 21-15; 21-18, kuid teises ringis kaotas teisele Taani mängijale Kaj Sjang Lüle 21-5; 21-13. Ragnar Sepp kaotas kvalifikatsiooni esimeses ringis Alžeerlasele Adel Hamekile 21-12; 21-9.

Naisüksikmängu põhitabeli esimeses ringis kaotas Getter Saar jaapanlannale Mako Urushizakile 12-21; 14-21.

Helis Pajuste naisüksikmängu kvalifikatsiooni esimesest ringist edasi ei pääsenud, vastu tuli võtta kaotus taanlannalt Anne Fuglsangilt tulemusega 7-21; 8-21.

Vaata kõiki tulemusi siit.

Eesti meespaar Kaljurand ja Käsner Euroopa karikaetapil veerandfinaalis

Sulgpalli Euroopa karikaetapil Lundis on Eesti parim meespaar Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner jõudnud veerandfinaali. Esmalt võitsid Kaljurand ja Käsner Rootsi paari Alex Luong ja Filip Svensson 21-18, 21-13. Kaheksandikfinaalis said eestlased jagu soomlastest Anton Kaistist ja Oskari Larkimost 21-17, 21-16. Kaljuranna ja Käsneri homne veerandfinaali vastane selgub turniiril esimese asetusega taanlaste Mathias Bay-Smidt ja Lasse Moelhede ning valitsevate juunioride Euroopa meistrite Fabien Delrue ja William Villeger kohtumisest.

Naiste üksikmängus oli eestlastest võistlemas Getter Saar, kes pidi tunnistama avaringis jaapanlase Mako Urushizaki paremust 12-21, 14-21.

Eesti sulgpall 55 pidu

Kutsume kõiki hingelt sulgpallureid tähistama Eesti sulgpalli 55 sünnipäeva suurel peol 2. veebruaril.

Juubelipeol kohtud endiste, praeguste ja tulevaste tuttavatega sulgpalliplatsilt, autasustame eelmise aasta parimaid, sööme koos õhtust. Peo lükkab käima Ska faktor, DJ puldis Eesti Sulgpalliliidu president Karol Kovanen ning Rainer Kaljumäe. Lisaks üllatused.
Oodatud on kogu sulgpallipere, sealhulgas endised sulgpallurid, treenerid, lapsevanemad, toetajad, kaaslased.

Kohtume 2. veebruaril 2019 kell 20.00 Rock Cafes Tartu mnt 80d.

Osalustasu 20 EUR.
Eesti meistrivõistlustel osalevatele mängijatele on osalustasu võistluste osavõtumaksu sees.

Palume kanda osalustasu Eesti Sulgpalliliidu arveldusarvele EE072200221002100169 hiljemalt 27. jaanuariks, selgituses osaleja nimi.

Eesti mängijad Euroopa karikaetapil Rootsis

17.-20.jaanuaril Rootsis, Lundis toimuval Euroopa karikaetapil RSL Swedish Open 2019 osaleb kokku 6 Eesti mängijat.

Getter Saar alustab turniiri naisüksikmängu põhitabelist, kus tema esimese ringi vastaseks on Mako Uruzhizaki Jaapanist. Helis Pajuste kohtub kvalifikatsiooni esimeses ringis Anne Fuglsangiga Taanist.

Meespaarismängu põhitabelis kohtuvad Kristjan Kaljurand – Raul Käsner kodupinnal mängiva paariga Alex Luong – Filip Svensson.

Meesüksikus alustavad Karl Kert ja Ragnar Sepp turniiri kvalifikatsioonist. Ragnar Sepp kohtub esimeses ringis Adel Hamekiga Alžeeriast ja Karl Kert Jesper Toftiga Taanist.

Vaata kõiki tabeleid siit.

55. Eesti Meistrivõistlustel osalejate nimekiri on avalikustatud

1.-3.veebruaril Kalevi Spordihallis toimuvate 55. Eesti Meistrivõistlustel osalejate nimekiri on avalikustatud, nimekirjaga saab tutvuda siin.

Tabelite avalik loosimine toimub 21.jaanuaril kell 11.00 Eesti Sulgpalliliidu kontoris (Tere Tennisekeskus, Sõjakooli 10).

Raul Musta laeks jäi kodus veerandfinaal

Sulgpalli Euroopa karikaetapil Tallinnas jäi Raul Must jagama 5. kohta. Must alistas teel veerandfinaali soomlase Henri Aarnio ja Jaapani mängija Minoru Koga. Veerandfinaalis oli võistlustel kolmanda paigutusega Musta vastaseks kvalifikatsioonist põhiturniirile jõudnud Teck Zhi Soo Malaisiast. Hääleka kodupubliku ees mänginud Must Malaisia mängija kiire ja ründava mängu vastu täna ei saanud ja kohtumine lõppes 15-21, 13-21 allajäämisega. “Täna mul võiduvõimalust ei olnud ja vastane oli teisel tasemel. Püüan siit kogemust kaasa võtta, mis tema paremini tegi ja mida enda mängus parandada. Kokkuvõttes jään võistlusega ikkagi rahule, sain kaks head võitu ja kodupubliku ees on alati hea mängida”, võttis Must turniiri kokku.

Lähiaja plaanidest rääkides sõnas Must, et kevadel algava olümpia kvalifikatsiooni tõttu on plaanis rohkem võistelda ja saada selleks heasse vormi. “Kindlasti on minu jaoks olulised ka veebruari alguse Eesti meistrivõistlused. Tahan näidata, et olen endiselt Eestis parim mängija”, ütles Must.

Kolme nädala pärast Kalevi spordihallis toimuvatel 55. Eesti meistrivõistlustel läheb Raul Must püüdma omalaadset rekordit, 14 järjestikkust Eesti meistritiitlit, millega ta tõuseks läbi aegade parimaks Eesti sulgpalluriks.